Useristul Claudiu Năsui îl torpilează pe Nicușor Dan: E periculos ca firmele să scrie direct legile
9 nov. 2025, 10:47
Actualizat: 9 nov. 2025, 10:47

Useristul Claudiu Năsui îl torpilează pe Nicușor Dan: E periculos ca firmele să scrie direct legile
Articol scris de Scris de Realitatea din PRO
Useristul a criticat dur apelul lansat de liderul de la Cotroceni
Fostul ministru al Economiei Claudiu Năsui, îl torpilează pe președintele Nicușor Dan. Useristul a criticat dur apelul lansat de liderul de la Cotroceni, care a invitat mediul privat să elaboreze politici publice gata scrise și gata de implementat, pentru a suplini incapacitatea administrativă a statului.
Într-o postare pe Facebook, Năsui admite că diagnosticul pus de șeful statului este corect, anume că statul român nu are capacitatea de a concepe și redacta eficient politici publice, dar avertizează că soluția propusă ar fi una riscantă pentru democrație și pentru interesul public. Același Claudiu Năsui i-a criticat și pe angajații din ministere care nu-și fac treaba, potrivit realitatea.net.
Citește și:
- 17:10 - Anca Alexandrescu, despre interviul președintei CCR: „Doamna Tănăsescu a ieșit să facă acest interviu de frică”
- 17:04 - Guvernul schimbă regulile: Cine apare pe „lista rușinii” pentru taxe neplătite?
- 16:44 - Guvernul pregătește măsuri dure: 8 mari companii de stat cu pierderi vor fi închise. Alte 9 ar putea fi listate la bursă - DOCUMENT
- 15:58 - Discuție cu miză crucială la Cotroceni: Nicușor Dan, față în față cu Sorin Grindeanu, în plin haos politic
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PRO și pe Google News











